Superonline Modem Yönetimi (Evciler İçin :) )- HG255s

Merhabalar,

Yaşadığım problem üzerine bu cihaz hakkında bildiklerimi paylaşmam gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta buradaki yazılarda deneyimlediğim konuları paylaşmaya özen gösteriyorum.

Öncelikle modeminiz Huawei HG255s ise bu internet sağlayıcınızın superonline ve dolayısıyla da turkcell olduğu anlamına gelir. Kimse tutupta özellikle bu cihaz ile başlamaz,zira ekşi deki deneyimlere göre DNS değiştirmeye izin vermiyormuş.

Konumuza gelecek olursak,modeminizin yönetimini size verilen IP adresi üzerinden yapıyor olacaksınız.Burada kullanıcı adı olarak admin ve bir şifre ile giriş yapıyor olacaksınız. Default şifreniz ise superonline .

1.PNG

Gelen ekranın sağ tarafında yukarıdaki görsele denk gelirsiniz. Bu görsele göre de sizin ağınıza bağlı 2 cihaz olduğu görülmektedir. Bağlı cihazlara tıkladığınızda da ;

2.PNG

Internete çıkan cihazlarınızı gösteren bir sayfa ile karşılaşırsınız. Burada cihaz mobil ise akıllı cihaz görseli laptop ise de laptop görseli ile karşılaşırsınız. Genelde androide242ed545 gibi uzun bir ismi vardır ama bunu ;

3.PNG

yerel ağ sayfası altında lan aygıları sekmesindeki şu görselde düzenle butonu ile değiştirebilirsiniz yada aygıtı silebilirsiniz.

Modeminizin şifresini ve İsmini değiştirmek için yine bu sayfadaki kablosuz ağ ayarlarını tıklayıp ;

4.PNG

1 numaralı yerde modem adınızı 2 numaralı yerde şifrenizi değiştirip kaydet dedikten sonra bir 10 dk kadar bekletilirsiniz.

Daha sonra net bağlatınız koptuktan sonra öncelikle (windows 10 için) arama bölümünden ayarlar a gidip ağ ve internet e tıklayın,gelen ekranın sol tarafından wi fi seçin ve bilinen ağları yönet dedikten sonra bağlı bulunduğunuz bir önceki ismi UNUT diye kaydedin.

wi fi ekranına geri dönüp bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir e tıklayın ve oradan wifi bağlantınıza sağ tıklayıp önce disable edin,biraz bekledikten sonra tekrar enable edin.

Bu durumda yeni modem ismi ve şifrenizle internetinize bağlanabilirsiniz.

Yapmamanız gereken bir şey ise şu;

5.PNG

Internet sayfasındaki internet ayarlarından internet hesabı ve internet şifresini DOKUNMAYIN. O kısım ile ilgili kimsenin bilgisi yok 🙂 ,şifreyi değiştirince sizi

6.PNG

artık böyle bir sayfa bekler, ve bu şu demektir artık yalnızsınız 🙂 ne twitter dan destek ne de müşteri numaralarından bir insanın karşınıza çıkmasını beklemeyin 🙂

Eğer size verilen IP adresine bağlanabiliyorsanız ;

7.PNG

Bakım – aygıt yönetimi – fabrika ayarlarına geri dön diyip modeminizin sıfırlanmasını bekleyin.

eski modem adı ve şifrenizle yukarıdaki şifre değiştirme sonrası sıraladığım yöntemleri uyguladıktan sonra net e çıkabilirsiniz.

Modeminize bağlı belli cihazlara erişim vermek için yerel ağ sayfasına tıklayıp,kablosuz ağ erişimi sekmesinden ;

8.PNG

yukarıdaki gibi seçimlerinizi yaparak kuralınızı oluşturabilirsiniz.

Size verilen ip ile modem yönetiminizi yaptığınız sayfaya erişim için girdiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi ise ;

9.PNG

yukarıdaki görseldeki adımları izleyerek değiştirebilirsiniz.

Superonline Modem Yönetimi (Evciler İçin :) )- HG255s” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s